Корисна інформація

Illustration

5 популярних питань щодо мила

Чи замислюємось ми яке мило купуємо та/або використовуємо?

1. А що мило буває різним?

Так, мило буває ЗВИЧАЙНЕ з "масмаркету", яке продається у магазині і виробляєтися в промислових умовах. Зазвичай таке мило у своєму складі має дешеві ПАР синтетичного походження, які сушать шкіру, можуть викликати подразнення і алергію. А є мило ручної роботи КРАФТОВЕ і СУВЕНІРНЕ.

2. Що таке КРАФТОВЕ мило?

Крафтове мило ще називають натуральним або звареним "з нуля".Миловари виготовляють мило з натуральних олій (оливкова, пальмова, кокосова, рицинова, ши, виноградної кісточки і т.д.) та лугу (каустична сода NaOH) за спеціальними рецептами з дотриманням певних технологій. У процесі взаємодії олій і лугу проходить реакція омилення. У мильну масу додаються аромати (ефірні олії або якісні запашки) і косметичні барвники - тут уже працює фантазія майстра. Таке мило є повністю натуральним і доглядовим.

3. Що таке СУВЕНІРНЕ мило?

Сувенірне мило ручної роботи виготовляється з готового збалансованого мильного комплексу (мильної основи), яка продається без аромату і має білий або прозорий колір. Якісний склад такого мила на порядок вище, оскільки у професійній мильній основі рідко використовують сульфати або дешеві синтетичні ПАР. До того ж основа часто збагачена натуральним гліцерином, вітаміном Е, природними оліями, глинами або косметичними активами. Майстри роблять привабливе яскраве і запашне СУВЕНІРНЕ мило з мильної основи, заливаючи її у форми і додаючи косметичні барвники та запашки.

4. Якщо КРАФТОВЕ мило вариться, невже воно буде пінитися і мити?

КРАФТОВЕ мило дійсно вариться на оліях, але після проходження всіх процесів омилення у результаті утворюються натрієві солі жирних кислот - тобто власне мило, яке повноцінно піниться, миє, доглядає, живить шкіру. В залежності від складу олій, на яких зварене мило, воно може мати різну пінність, твердість, очищуючі та доглядові властивості. Тому і сортів крафтового мила може бути безліч.

5. Яке мило повинно "зріти"? Що це означає?

"Зріє" тільки крафтове мило, зварене "з нуля" так званим "холодним способом". Тобто після того, як мильна маса зварилась і затверділа, навіть мило уже порізане на брусочки - воно ще не готове до використання, оскільки всередині ще має лужне середовище і досить "живе". Крафтове мило повинно відлежатися у сухому, провітрюваному і темному місці, щоб всередині брусочків пройшли всі процеси омилення і мило підсохло, затверділо - зазвичай мило "зріє" від 4 до 6 тижнів.

Мило: склад та користь

А ви знаєте, що якість та властивості мила залежить від способу виробництва?

В залежності від способу виробництва мило буває:● >> мило з магазину (масс-маркет)● >> мило з мильної основи (ручна робота)● >> натуральне мило, зварене з нуля вручну

Придивіться до складу звичайного мила з магазину - чого там тільки немає!Таке мило високолужне, зроблено, як правило, з дешевих компонентів, продуктів нафтопереробки, містить, наприклад, сульфати SLS, SLES та ін. як очищувальні та піноутворюючі речовини. Сюди ж входять також небезпечні мінеральні олії (технічна, парафінова, пропілен гліколь), які дешеві і не окислюються, перешкоджають проникненню в шкіру кисню. Як консерванти використовуються небезпечні парабени та спирти.Таке мило не містить корисних натуральних компонентів, його завдання – змити та очистити бруд.

Другий спосіб – це мило ручної роботи з промислової мильної основи. Це вже якісніше, м'яке мило, але також містить синтетичні консерванти та затверджувачі. Майстри-миловари при виготовленні своїх робіт в основу можуть додавати корисні ефірні олії, а також барвники і віддушки. Таке мило, перш за все красиве, але, при цьому, вже значно корисніше.

Третій спосіб – натуральне мило, зварене з нуля Це мило, що складається виключно з натуральних компонентів.Таке мило виходить у результаті хімічної реакції між жирними оліями та лугом.В основі натурального мила завжди будуть жири або олії (кокосова, пальмова, оливкова, касторова і т. д.)За складом олії багаті корисними компонентами, плюс додаються натуральні ефірні олії та аромати.Користь і ефект від натурального мила не можна порівняти з милом із супермаркету.

Illustration

Шампунь і бальзам - завжди разом!

В чому особливість наших засобів догляду за волоссям

Догляд за нашим волоссям потребує спеціальних засобів, які необхідно використовувати згідно типу шкіри голови (жирний, сухий, нормальний, комбінований).

Основа догляду - це шампунь і бальзам для волосся.Шампунь повинен делікатно і ефективно очищувати шкіру голови і волосся, усувати лущення шкіри і заспокоювати її. Після шампуню бажано скористатися бальзамом-кондиціонером для волосся.Бальзам має живити, відновлювати і захищати. Тому він містить у собі більше активних компонентів, наноситься на вимиті шампунем волосся і шкіру голови на 3-10 хвилин і змивається.

Твердий шампунь

Такий вид шампуню дуже зручний - вдома, у поїздці, у відрядженні - маленька ароматна шайбочка, яка чудово піниться і якісно промиває волосся і шкіру голови, замість пляшок рідкого засобу з сумнівним складом. Це дуже економно (ви платите не за воду, а за миючу речовину і активи).
Наша майстрерня виготовляє три види твердих шампунів:● для нормального і жирного волосся● для сухого і дитячого волосся● від лупи
А ще наші тверді шампуні:🌿мають натуральний склад - "м'які" ПАВи на базі кокосової олії (кокоїл натрію і кокосульфат натрію), які добре переносяться шкірою, не сушать і не подразнюють її, ефективно очищують забруднення;🌿збагачені активними речовинами, які захищають волосся від впливу агресивних зовнішніх факторів, зволожують і живлять волосся, насичують його поживними речовинами. Обов'язкові активи: кератин, інулін, протеїни пшениці або шовку.🌿по потребі шампуні доповнюються активами для укріплення, стимуляції і росту волосся, боротьби з лупою: СО2 екстракти рослин (лопух, розмарин, кропива...), кетон малини, кофеїн, цинк пірітіон.
⏰️ Термін придатності - 6 місяців.

Бальзам для волосся

Для чого він потрібен? Якщо волосся здорове, то достатньо тільки шампуню?Звичайно, для очищення шкіри голови і волосся потрібен шампунь. Шампунь завжди має лужне середовище, щоб розчинити та видалити бруд. Під його дією лусочки на волоссі "розкриваються", "нашорошуються", волосинки стають чистими, але і вразливими та "пухнатими".
️🌿 Бальзам має кисле середовище. Він наноситься на чисте вологе волосся на 3-10 хвилин для того, щоб волосся "закрилося" (тобто його лусочки щільно притулилися одна до одної) і отримало додаткове живлення. Тоді зачіска буде мати здоровий і привабливий вигляд, волосся - м'яким, слухняним, і захищеним від впливу зовнішніх несприятливих факторів.
🌿Наш бальзам має натуральний склад, збагачений дієвими активними речовинами для зміцнення, живлення, відновлення і захисту волосся:дистильована вода, BTMS (якісний емульгатор від французького виробника Aromazone), олія ши, гідролізат протеїнів кератину, протеїни пшениці або шовку, інулін, комплекс СО2 екстрактів рослин (розмарин, ромашка, чебрець, хвощ, корінь лопуха...), молочна кислота і консервант.За необхідності склад активів змінюється згідно потреб замовника (лупа, випадіння волосся).
⏰️ Термін придатності - 3 місяці.